Adres
Kocavilayet Mah. 2929Sok No2 Yenisehir Mersin 33110

Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma: 09:00 - 19:00
Haftasonu: Sosyal medya hesaplarımdan kolayca ulaşabilirsiniz

Türkiye’nin İlk Olimpik Eczacısı

2004-2024 Eczacıların Olimpiyat Yolu

2024 Atina Olimpiyatlarında Amerika Milli Takımı’nın yanında bir de Eczacı olduğunu biliyor muydunuz?

California’da faaliyet gösteren büyük çaplı Eczane sahibi ve işletmecisi olan Ecz.Robert P.Nickell, spora olan tutkusunu mesleği ile birleştirerek Olimpiyatlarda yer alacak Eczane Servisinde görev almak için gönüllü olur. Uluslararası Olimpiyat Komitesi’ne başvurarak mesleğinde fark yaratan bir eczacı olarak sporcular için de fark yaratan bir hizmet sunabileceği yönünde yetkilileri ikna eder.

Mesleğinde yarattığı fark Majistral Uyglamaları üzerine olmuştur. 2.Kuşak Eczacı olarak California’nın en geniş hacimli Majistral Tarife hazırlayan Eczanesi olarak en bilgili ve tecrübeli olduğu alanda hizmet vermek üzere Olimpiyatların yolunu tutar.

Aradan tam 20 sene geçer…

Bu sefer de Türkiye’den bir Eczacı, 2015 yılında çıkmış olduğu Spor Eczacılığı Uzmanlık Alanı geliştirme yolculuğunun en başında hayalini kurduğu Olimpiyat Rüyası’na kavuşma imkanına ulaşır.

Ecz.Somer Helvacı 2015 yılında Argevis Bilişim ekibiyle birlikte Mersin’de ilk kıvılcımı yaktıkları etkinlik olan ” Spor Eczacılığ Başlangıç Etkinliği” ile uzun bir yolculuğa çıkar ve bu yolun sonu Paris’e uzanır. 

28 Ağustos- 8 Eylül 2024 tarihleri arasında düzenlecek olan Paris 2024 Paralimpik Oyunları Eczane Servisinde görev almak üzere gönüllü olur ve bu başvurusu Kasım 2023’te kabul edilir. 

Dünya genelinde 900’den fazla Eczacının başvurduğu dünyanın en büyük Spor Organizasyonunda görev almak üzere hazırlıklarına başlar.

20 yıllık sürede bütün uluslararası spor organizasyonlarda Eczane Servisinin olmasına uluslararası otoriteler de artık gereken özeni göstermektedirler. 

Bu heyecan ve gurur verici yolculuktan edinilecek tecrübeler ve bilgi birikimleri ile faydalı projeler oluşturabilmek sıradaki hedeflerdendir.

 

"Somer Helvacı'ya önemli görev"

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir