Adres
Kocavilayet Mah. 2929Sok No2 Yenisehir Mersin 33110

Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma: 09:00 - 19:00
Haftasonu: Sosyal medya hesaplarımdan kolayca ulaşabilirsiniz

Spor Eczacılığı Etki Alanı

Akademik altyapısı sürekli gelişen yeni bir uzmanlık dalı

Spor Eczacılığı Uzmanlık Dalı Tanımı

Eczacılık teorik ve pratik uygulamalarına sporcu sağlığı alanında ihtiyaç duyulması üzerine, 
sporcu odaklı bakım hizmetleri sağlamak amacıyla özgün, kapsamlı ve yenilikçi yöntemler sunan bir sağlık sistemidir.
Ülkemizde ilk defa 2015 yılında Argevis Bilişim Ltd.Şti tarafından düzenlenen “Spor Eczacılığı Başlangıç Etkinliği” ile tanımlanmıştır.

Takip eden yıllarda pek çok sunum, meslekiçi eğitim programları, sürekli mesleki gelişim programları, lisans dersleri, yüksek lisans programları, uluslararası sempozyumlar ve ilgili etkinlikler ile önce Eczacılık camiasında dikkat çeken bir farkındalık oluşturuldu.

Spor Eczacılığı kavramı artık Eczacılık mesleği için potansiyel bir uzmanlık dalı olarak işaret edilmeye başlandı.

Temel amaç; Eczacılar olarak her seviyede sporcuya sağlık ihtiyaçları için rehber olabilmekti. Bu rehberlik doğrudan danışmanlık şeklinde olabildiği gibi diğer uzmanlarla iletişimde köprü olabilmeyi de kapsıyordu.

Spor Eczacılığı alanını daha yakından tanımak için makalemizin diğer bölümlerini de okuyabilirsiniz

Adım adım hedefe...

2015 yılından itibaren devam etmekte olan akademik seviyede araştırma ve geliştirme çalışmalarımız sonucunda sporcu sağlığı için değer katacak içerikler ve yöntemler ile Eczacılar olarak yeni bir uzmanlık alanını hayata geçirdik.

Spor Eczacılığı Akademik Çalışmaları

Spor Eczacılığında Akademik Çalışmalar

Yüz yüze eğitim ve danışmanlık

yuzyuze-egitim
Bilgi Paylaşımında İletişimin Gücü…

Son yıllarda,pandeminin de etkisiyle ağırlıklı olarak online eğitim konsepti benimsenmiş olsa da yüz yüze eğitimin etkinliği genel bir tercih sebebidir. Sunucu ile dinleyici arasında bağ kurabilme potansiyelinin yüksek olması yüz yüze eğitimleri her zaman önemli bir avantajdır.

Online Eğitimler ve Online Danışmanlık

2020 yılından itibaren, pandeminin de zorunlu etkileriyle hayata geçirilen online eğitimleri geliştirerek ve güncelleyerek düzenlenmeye devam ediyoruz. Spor sahalarının ve sporla ilgilenen kişilerin beklentilerine ve ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanan programlarımızı meslektaşlarımız ilgiyle karşılıyorlar.

Aklınıza takılan sorular mı var?

Somer Helvacı rehberliğinde sunulan danışmanlık hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için form doldurarak iletişime geçebilirsiniz