Adres
Kocavilayet Mah. 2929Sok No2 Yenisehir Mersin 33110

Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma: 09:00 - 19:00
Haftasonu: Sosyal medya hesaplarımdan kolayca ulaşabilirsiniz

Bütünsel Sağlık Vizyonu

İyilik halinin devamlılığı pek çok bileşene bağlı olarak çok yönlü bir yaklaşım gerektirir

Bütünsel Sağlık Vizyonunu Benimseme ve Geliştirme

2020 yılında Lokman Hekim Üniversitesi Geleneksel Tamamlayıcı Tedaviler Doktora programı ile başlayan GETAT yolculuğu, sağlık alanına genel bakış açısının değişmesine ve güncellenmesine aracılık etmiştir. Genel kabul gören, modern tıp anlayışında sonuçlara odaklanmak daha ağır basan bir yaklaşım iken (ağrı varsa ağrıyı kesmek, bakteri varsa antibiyotik uygulamak, mantar enfeksiyonu varsa antifungal uygulamak gibi) tamamlayıcı tedaviler sonuç yansımaların kök nedenlerine de odaklanır. Örnek vermek gerekirse;

Ağrı varsa, ağrının kaynağı nedir, fiziksel mi ruhsal mı yoksa enerji akışındaki bir tıkanıklık ya da düzensizlik mi… Vücutta mantar enfeksiyonu varsa, enfeksiyonun oluştuğu ayak parmağına bağlı olarak hangi organda sorun olabileceği değerlendirilir. Sonuç itibariyle vücutta oluşan semptomların hepsi birer yansımadır.
Bu mantık ile birey sağlığında odaklanıldığı zaman çok farklı açıları da yakalamak mümkün olabildiği gibi tedaviler konusunda da farklı yöntemleri seçebilmek de mümkün olmaktadır. Akupunktur, karyoprakti, osteopati, refleksoloji gibi yöntemlerle vücudun enerji akış noktaları olan ve meridyen sisteminde yer alan noktalara uygulanana yöntemler ile herhangi bir kimyasal madde kullanmadan da bazı tedavilerin sağlanabildiği bilimsel makalelerle desteklenmiş şekilde aktarılmaktadır.

Bütünsel Sağlık ve Tamamlayıcı Tedaviler

Harmonizasyon ve Bütüncül Denge…

Harmonizasyon, insanın bedensel ve ruhsal anlamda dengesi, aynı zamanda enerjisel anlamda dengesi anlamında yorumlanabilir.

 

Aklınıza takılan sorular mı var?

Somer Helvacı rehberliğinde sunulan danışmanlık hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için form doldurarak iletişime geçebilirsiniz